9 March 2020

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ

Günümüzde teknolojinin ve internet kullanımının her geçen gün, geçtiğimiz yıllara nazaran artması ve ilerlemesi, dijital pazarlama alanında insanoğlunun daha da fazla sosyal medyada vakit geçirmesine ve neredeyse hayatının yarısını sanal ortamda tüketmesine sebep olmaktadır. Hâl böyleyken satış ve pazarlama alanında en çok tercih edilen mecra, kuşkusuz sosyal medya olarak kesin bir ifadeyle gösterilebilir.   Peki hal böyleyken neden sosyal medya tasarımı kullanmalı? Bloğumuzda buna maddelerle değinelim.

 

1.FARKINIZI ORTAYA ÇIKARIR (Alt başlık)

Sosyal medyada kendinizi tanıtacağınız görseller, tasarımlar müşterileriniz için olumlu bir etkendir. Tasarımlarınızı ve yaptığınız işleri gören müşterileriniz sizin hakkınızda bilgi edinmiş olacaktır. Böylelikle diğer firmalardan sıyrılıp müşteri aklında kalmış bir profil oluşturacaksınız.

2.MÜŞTERİ POTANSİYELİ ARTTIRIR(Alt başlık)

            Görseller insanların aklında kalıcı en belirgin nesnelerdir. Ne kadar iyi bir tasarıma sahipseniz sizin akılda kalıcılığınızı da okadar arttırır.

3.TAKİPÇİNİZİ ARTTIRIR

            Yaptığınız işleri, ürünleri paylaştığınızda ilgisini çeken herkes sizi takip etmeye, beğenmeye,paylaşmaya başlayacaktır. Bu sayede firmanız tanınır hale gelecektir.

4.FİRMA KURUMSAL KİMLİĞİNİZE KATKI SAĞLAR

            Paylaşılan tasarımlar ne kadar iyiyse firmanız okadar yükselir. İnsanlar sizi yaptığınız iş ve tasarımlarınızın dikkat çekiciliği ile tanıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog uses DigoWatchWP an anti-fraud plugin for Wordpress.